ברק המומחים לבדיקות ליקויי בנייה ואיתור רטיבות | שירות מקצועי ואמין | צור עימנו קשר עוד היום
   מומחים לביצוע עבודות איטום    ברק שיפוצים    תן שם לדף
 
    דף הבית
    פרופיל
    שירותים
    רעידות אדמה
    בדיקת דירות יד שנייה
    כתבות ומאמרים
    פסקי דין
    בדיקות רכוש משותף
    יצירת קשר להצעת מחיר
    מומחים לביצוע עבודות איטום
    ברק שיפוצים
    תן שם לדף

 
פסקי דין בנושא חיפוי פנים וחוץ
 
פסק דין לחיפוי קירות חוץ בבניין
תביעות של רוכשי בתים נגד היזם שמכר להם את בתיהם בנושא של ליקויי בניה, איחור במסירה ומצגי שווא. בנושא ליקויי הבניה קיבל בית המשפט את אחת הטענות העיקריות של התובעים, כי לאור ליקויים שנתגלו בחיפוי החיצוני הינם זכאים להחלפה מלאה של כל החיפוי החיצוני של הבית, ופסק על פיצוי בנושא זה בהיקף של עשרות אלפי שקלים.

רוכשי בתים בישוב במרכז הארץ הגישו תביעה נגד היזם שהקים את הפרויקט ובנה את הבתים. כאמור, אחת הטענות העיקריות בתביעה נגעה לליקויים בחיפוי החיצוני של הבתים, כאשר לטענתם של הרוכשים נתגלו בחיפוי ליקויים רבים ואף ארעה נשירה של אחדות מהאבנים. התובעים תמכו את טענותיהם בחוות דעת של מהנדס מטעמם. היזם דחה את טענות התובעים, כאשר לטענתו, לכל היותר, יש צורך בהחלפה של מספר אבני חיפוי בודדות.

לאור חשיבות הנושא בתביעה, מינה בית המשפט שני מומחים מטעמו על מנת לבדוק את טענות הצדדים בנושא זה. אלא, שגם המומחים היו חלוקים בדעתם, כאשר האחד צידד בעמדת התובעים כי יש לבצע החלפה מלאה של החיפוי, ואילו השני, אף כי קיבל את הטענה כי קיימים בחיפוי ליקויים רבים, סבר, כי ניתן לבצע תיקון יסודי ואין צורך בהחלפה מלאה של כל החיפוי.

בסופו של דבר קיבל בית המשפט את עמדת התובעים, שכן השתכנע, כי גם תיקון יסודי לא יביא לפתרון סופי של הנושא ואף יגרום לירידת ערך וכי התובעים ששילמו במיטב כספם עבור הבית זכאים לפתרון אמיתי של הבעיה. בהתאם הורה בית המשפט על פיצוי כספי לתובעים בעלות המלאה של החלפת כל החיפוי החיצוני של הבית. בסך הכל זכו התובעים לפיצוי כספי מהיזם בסכום המתקרב ל – 200 אלף ₪ בעילה זו ובעילות נוספות.